W środę, 1 lutego, w naszej placówce na Ławicy zorganizowaliśmy mały, maltański bal karnawałowy – zapraszając uczestników z naszych siostrzanych placówek na Komandorii oraz w Puszczykowie.

Uczestnicy wszystkich trzech placówek mieli okazję wspólnie zatańczyć przy popularnych utworach, porywalizować w zorganizowanym konkursie oraz porozmawiać – a czasem dopiero zapoznać się ze sobą, w trakcie słodkiego poczęstunku.

Było to jedno z pierwszych takich spotkań, jakie mieliśmy możliwość zorganizować po okresie ograniczeń pandemicznych – i spotkało się z ogromnym entuzjazmem uczestników. Tak wspominają je Uczestnicy WTZ na Ławicy:

W dniu 1 lutego 2023 roku odbył się bal karnawałowy w WTZ na Miastkowskiej. Na to spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele z WTZ na Świętojańskiej oraz z Puszczykowa. Impreza została zorganizowana po 2 latach przerwy spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Była też okazja do wspólnej rozmowy w czasie przerwy i poczęstunku oraz zabawa taneczna przy ulubionych przebojach.
Jeśli chodzi o mnie, to słuchałem przebojów siedząc – ale w tak wspaniałej i radosnej atmosferze przeleciał cały dzień środowy.

Jarosław

Bal był bardzo sympatyczny i wzruszający. Cieszyłam się że byli koledzy ze Śródki i z Puszczykowa. Tańczyłam z Łukaszem, Mateuszem, Samuelem i Sebastianem oraz z Magdą, Mariettą, Wioletą i drugą Magdą. Były fantastyczne piosenki i bardzo dobry deser. Marzę, żeby znowu była taka fantastyczna zabawa!

Agnieszka

Bal był dla mnie piękny, mogłem zatańczyć z panią terapeutką. Pomagałem też w przygotowaniu do imprezy – z jedzeniem, balonami itp. Była wspaniała zabawa i muzyka. Rozmawiałem z panem dyrektorem z Puszczykowa na różne tematy. Nigdy nie zapomnę tego balu do końca życia.

Artur

Na bal przyjechali koledzy ze Świętojańskiej – Zuza, Michał – oraz z Puszczykowa. Śniadanie zjedliśmy szybciej i chowaliśmy stoły. Podobały mi się piosenki i tańce, balony kolorowe. Tańczyłem z Zuzią, Mariettą i Łukaszem.

Dariusz

W środę 1 lutego 2023r w warsztatach terapii zajęciowej odbył się bal karnawałowy. Do warsztatów przy Miastkowskiej przyjechali Dom Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Świętojańskiej. WTZ ze Świętojańskiej przywiózł Pan Paweł. Gdy uczestnicy balu już przyjechali , to rozpoczął się bal karnawałowy. W konkursie krzesełkowym nie pamiętam kto wygrał.
W przerwie tanecznej wspólnie zjedliśmy posiłek w salce katechetycznej. Ja zjadłem to co przyniosłem z domu. Wypiłem też kawę i trzy szklanki soku owocowego. Po przerwie posiłkowej dalej tańczyliśmy.
Po balu Dom Pomocy Puszczykowo pojechało sobie do Puszczykowa, a Pan Marek odwiózł warsztaty terapii zajęciowej na Świętojańską.

Maciej