Tym razem rekomendacje turystyczne naszych Uczestników przypadły bliżej domu. Choć mieszkańcom naszego miasta miejsca te mogą być już dobrze znane – to takie krótkie, popołudniowe wypady mogą okazać się łatwiejsze do zorganizowania 🙂

Zapraszam do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu

W październiku byłem z rodzicami w Ogrodzie Botanicznym. Było ciepło i słonecznie, spacerowaliśmy po alejkach i oglądaliśmy przyrodę. Na drzewach już zaczynały żółknąć liście: klonów, topoli, kasztanów, figowców. Na kwietnikach i rabatach jeszcze kwitły jesienne kwiaty: róże, astry, różnokolorowe dalie. Niektóre krzewy nie miały już liści, ale pozostały na nich owoce np.: jarzębiny. W poznańskim ogrodzie jest usypany, ułożony z różnych kamieni Skalniak nazwany Alpinarium. Między kamieniami płyną niewielkie strumyki, błyszczą małe sadzawki. Skalniak porastają różne rośliny. Tuż przy ziemi małe: niebieskie barwinki, kolorowe żurawki, wrzosy, mchy, płożące jałowce. Nad nimi pochylają się różnokolorowe rozchodniki, białe i fioletowe funkie. Nad sadzawkami i strumykami: kosaćce, jeżogłówki, trzciny. Na wodzie pływają liście nenufarów z resztkami kwiatów.
Można też było wstąpić do pawilonu, gdzie są różne wystawy obrazów, zdjęć, rysunków przyrody, rośliny doniczkowe małe i duże. W pawilonie jest też niewielka kawiarenka, gdzie można napić się kawy i zjeść ciastko. Ogród Botaniczny jest otwarty przez cały rok, nawet zimą.
Myślę, że razem z kolegami i koleżankami z warsztatów pod opieką wychowawców moglibyśmy pospacerować w tym ogrodzie, najlepiej wiosną lub latem.

Maciej, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska”

Do naszych rekomendacji postanowił dołączyć również Arkadiusz. Jego pomysł na poznańską wycieczkę przedstawiamy poniżej:

Moim ulubionym miejscem w Poznaniu jest stadion miejski Lecha Poznań. Już od najmłodszych lat uwielbiałem chodzić na stadion Lecha i na mecze. Interesuję się piłką nożną już od dawna, pamiętam jeszcze jak chodziłem z tatą na stary stadion.
Teraz stadion po przebudowie jest piękny, mieści się w nim dużo kibiców, są piękne siedzenia, a całość pokryta jest zadaszeniem. Kiedyś byliśmy całą grupą z Warsztatów, zwiedzaliśmy pomieszczenia przeznaczone dla piłkarzy, dostaliśmy pamiątki od klubu Lecha.
Na takim meczu jest fantastycznie wszyscy śpiewają, klaskają naprawdę można się fantastycznie bawić. Uwielbiam chodzić na mecze rozgrywane w Poznaniu na Stadionie Lecha. Wszystkim znajomym polecam to miejsce bo jest po prostu magiczne!

Arkadiusz, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska”