W ostatni czwartek mieliśmy okazję wybrać się balet “Don Kichot” do poznańskiej Auli Artis. Był to pierwszy raz, kiedy od dłuższego czasu udało nam się wybrać do teatru, a dla większości naszych Uczestników, także pierwsza (i jak wspaniała) wizyta w Auli Artis.

Balet okazał się bardzo polaryzującym doświadczeniem dla Uczestników – mogliśmy usłyszeć pełną gamę głosów od (w większości) nieustającego zachwytu tańcem, muzyką i pięknem spektaklu, poprzez umiarkowane zainteresowanie, aż do lekkiego zniechęcenia (niestety dla niektórych długość zrobiła swoje). Wszyscy wyszliśmy z teatru bogatsi o to doświadczenie – a niektórzy trochę lepiej znając własne gusta 😉

“Zbiórka do wycieczki była w WTZ na Świętojańskiej. Po zjedzeniu posiłku mieliśmy jeszcze chwilę wolnego czasu, czekając na drugą grupę. Gdy wszyscy dojechali zebraliśmy się do wyjścia przed WTZ. Część osób pojechała busami, pozostali przeszli na pieszo na tramwaj.
Tramwajem o numerze 8 dojechaliśmy na Plac Wielkopolski. Gdy wysiedliśmy z tramwaju udaliśmy się ulicami Wolności, Świętego Wojciecha – koło kościołów Św. Wojciecha i Św. Józefa, na ulicę Kutrzeby do Auli Artis. Tam obejrzeliśmy balet pt. “Don Kichot” w wykonaniu tamtejszych artystów – wykonany w trzech aktach. Po jego zakończeniu udaliśmy się do busów, które zabrały nas do domów.”

Maciej, WTZ Ławica

W czwartek 22 czerwca 2023 wybraliśmy się do Auli Artis na balet “Don Kichot”… nie podobało mi się to, że co chwilę ktoś rozmawiał wokół mnie.
Przedstawienie było dla mnie trochę za długie, ale zrobiło na mnie wrażenie jak szybko zmieniali scenerię. To co się działo na scenie niezbyt mnie interesowało – dla mnie to był tylko balet.

Mateusz, WTZ Ławica

Przy okazji – polecamy! i bardzo dziękujemy obsłudze obiektu za dużo serca i zrozumienia! 🙂