Obchodzony 21 listopada Dzień życzliwości i pozdrowień (w języku angielskim nazywany “World Hello Day“) powstał z inicjatywy braci McCormack, w odpowiedzi na konflikt zbrojny pomiędzy Izraelem i sojuszem Egiptu z Syrią (zwane Wojną Jom Kipur).

Brian i Michael McCormack wysłali 1360 listów w siedmiu językach do przywódców krajów zachęcając do wzięcia udziału w pierwszym Dniu Życzliwości, oraz do wspierania pokojowych rozwiązań – raczej niż konfliktów zbrojnych. Tegoroczne święto to 48 jego edycja – a wzięcie w nim udziału, jest bardzo proste! Wystarczy tego dnia przywitać czy pozdrowić co najmniej dziesięć osób.

My zaczynamy dzień wcześniej! 🙂

“Moi kochani przyjaciele z warsztatów. Chciałbym do Was napisać parę słów, już tak dawno się z Wami nie widziałem, że bardzo się stęskniłem. Chciałbym Was wszystkich, wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić i życzyć dziś dużo zdrowia i cierpliwości do tak trudnego czasu, który nas spotkał.
Życzę Wam samych pogodnych i radosnych dni. Mam nadzieję, że niedługo się spotkamy i że wszystko będzie tak, jak dawniej!
Serdecznie pozdrawiam całą Kadrę wraz z Panią Kierownik”

Arkadiusz, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska” na Ławicy

(zdjęcie w nagłówku: Vie Studio za pośrednictwem serwisu Pexels)