Słońce i wysokie temperatury coraz częściej pojawiają się w naszych prognozach pogody, a to oznacza, że można zacząć spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – a im bardziej zielona będzie to okolica, tym lepiej. Jedno piękne miejsce na spędzenie weekendu proponuje nam dzisiaj Maciej : )

Każdego roku w maju w arboretum kórnickim zostaje otwarta do zwiedzania ta część w której odbywają się  zajęcia dydaktyczne dla studentów Polskiej Akademii Nauk.
Dzisiaj byłem z moją całą rodzinką zobaczyć, co ciekawego tam rośnie. Najwięcej jest teraz kwitnących  lilaków (bzów). Lilaki to są duże krzewy i drzewka o różnokolorowych barwach kwiatów: różowe, czerwone, białe, szkarłatne. Oglądałem Azalie, Różaneczniki. Azalie to krzewy które na zimę tracą liście, a różaneczniki mają grubsze i większe liście i na zimę pozostają zielone. Same kwiaty różaneczników są większe od kwiatów azalii. Wszystkie te rośliny mają piękne kolorowe kwiaty: białe, żółte, pomarańczowe,  różowe, liliowe, amarantowe, czerwone i fioletowe.  Niektóre kwiaty rododendronów są dwukolorowe. Jeszcze kwitły kaliny,  żarnowce inne których nazwy nie znam.
Bardzo mi się tam bardzo podobało, chociaż było trochę mokro.
Przesyłam wam zdjęcia z arboretum.

Maciej, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska”