Chociaż wycieczki, póki co, możemy głównie planować – a w mniejszym stopniu odbywać, nie przeszkadza to absolutnie w tworzeniu i doskonaleniu tych planów. Kolejnym miejscem, do którego odwiedzenia zachęcają Uczestnicy naszych Warsztatów jest Wrocław!

Wrocław to jedno z piękniejszych miast Polski. Leży nad rzeką Odrą do której wpadają cztery inne rzeki : Bystrzyca, Widawa, Ślęża i Oława. Jest pełno kanałów, kanalików, mostów, mostków, wysepek. Nikt nie zna dokładnej liczby. Są też wyspy np. Słodowa, Piaskowa, Ostrów Tumski.
Podczas zwiedzania towarzyszą nam Krasnale. Ile ich jest też nikt nie wie – może 300 albo 350? Jedne się chowają, a przybywają inne. Są bardzo śmieszne. Trzeba bardzo uważać i rozglądać się na boki podczas zwiedzania aby ich nie przegapić. Na Starym Rynku stoi też figurka Jasia i Małgosi.
Jest Dzielnica Wzajemnego Szacunku na której stoją kościoły czterech wyznań. Wierni tych kościołów organizują wspólnie imprezy charytatywne.
Piękna droga do spacerowania to promenada. Mija się parki, mosty, teatry, muzea . Inna atrakcja to bardzo duży Ogród Zoologiczny . Jest też ogromna makieta „Kolejkowo” czyli Wrocław w miniaturze. Wszystkie pojazdy się przemieszczają.
Ostatnia nowa atrakcja to całoroczna kolejka gondolowa Polinka. Kursuje nad Odrą , przejazd trwa około 3 minut a wagoniki jadą około 7 m nad ziemią. Podróżowałem nią. Rewelacja !!!
O Wrocławiu można dużo opowiadać ale najlepiej to wybrać się na dłuższą wycieczkę. Tego życzę!

Swoimi wrażeniami oraz pamiątkowymi fotografiami z albumu podzielił się z nami Michał, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska” 🙂

(zdjęcie w nagłówku: Dariusz Sankowski za pośrednictwem serwisu Pixabay)