W czwartkowy poranek, 19 maja zebraliśmy się na dworcu przygotowani na wycieczkę do dość nietypowego muzeum – Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie.

Muzeum zwiedzaliśmy pod czujnym okiem przewodniczki, która zapoznała nas z historią polskiej sceny rockowej – początków tego gatunku muzyki w naszym kraju, oraz polskich akcentów na bardziej światową skalę; mogliśmy posłuchać nagrań z koncertów, a także znanych polskich płyt i obejrzeć pamiątki z jarocińskich festiwalów, plakaty, legitymacje, bilety, elementy stroju czy instrumenty muzyczne…

Pogoda dopisała nam bardziej, niż się spodziewaliśmy, więc po obiedzie i sesji fotograficznej pod jarocińskim pomnikiem glana – spędziliśmy miło czas w pobliskim parku 🙂

Na początku zwiedzaliśmy Spichlerz Polskiego Rocka. Można było tam zobaczyć stary sprzęt – między innymi gramofony i radiomagnetofony, stare telewizory. Chodziliśmy po salach, słuchaliśmy muzyki różnych zespołów rockowych ze słuchawek. Można było zobaczyć stare zdjęcia, kasety. Widziałem też stroje rockmanów. Bardzo podobało mi się zwiedzanie.
Po wyjściu z muzeum zrobiliśmy sobie zdjęcia przy pomniku glana. Spędziliśmy też czas w parku – po jeziorze pływały kaczki, jedliśmy lody, było bardzo gorąco.

Dariusz, Uczestnik WTZ “Pomoc Maltańska” na Ławicy