Od powrotu znad morza czekaliśmy, aż trafi się nieco bardziej słoneczny dzień – i kiedy tylko w prognozie pogody przestały dominować opady szybko zorganizowaliśmy wyjazd w okoliczne lasy by spróbować swoich sił w poszukiwaniu grzybów.

Jak się okazało, byli wśród nas bardzo doświadczeni zbieracze! Ledwie zdążyliśmy opuścić busy, a Maciej już wrzucał pierwsze podgrzybki do kosza. Galerię fotografii jak zwykle można znaleźć na naszym Facebooku 🙂

W Środę 21. 09. 2022r. warsztatach zjedliśmy śniadanie. Po śniadaniu ubraliśmy się i poszliśmy z godnie z podziałem na grupy  wsiąść do 3 mikrobusów.
Po odjechaniu z przykościelnego parkingu ostatni mikrobus zamknął bramę wjazdową.  Z  Poznania pojechaliśmy przez Wysogotowo, Niepruszewo. Przed Bukiem skręciliśmy na autostradę A2. Kierowcy pobrali bilety z biletomatu i mogliśmy wjechać na autostradę. Autostradą jechaliśmy do węzła prowadzącego na Nowy Tomyśl. Przy autostradowym węźle zapłaciliśmy za przejazd autostradą w kasie biletowej. Z węzła autostradowego udaliśmy się do Przyłęku k. Nowego Tomyśla w powiecie Grodziskim Wielkopolskim. W lesie zbieraliśmy podgrzybki, maślaki, prawdziwki , koźlaki, borowiki i inne grzyby  jadalne.  Po zbiorze grzybów  jadalnych zebraliśmy się wszyscy  przy  mikrobusach na ciepłą herbatę i  coś  do  zjedzenia.

Potem wsiedliśmy do mikrobusów i pojechaliśmy na drogę powrotną do Poznania.

Maciej, Uczestnik WTZ na Ławicy