W tym roku wystartował organizowany m.in. przez Fundację Królowej Jadwigi projekt “Przystanek WTZ”. W ramach projektu odbywają się spotkania mające rozwijać umiejętności i wesprzeć proces poszukiwania i podejmowania pracy przez Uczestników WTZ.

Pierwszy etap nasi Uczestnicy odbywali w lipcu i wrześniu – biorąc udział w indywidualnych spotkaniach i rozmowach, mających pomóc im określić swoje mocne i słabsze strony, umiejętności i zainteresowania. Drugi etap, który rozpoczęli w ubiegłym tygodniu to szkolenia grupowe obejmujące takie elementy jak trening umiejętności radzenia sobie ze stresem, asertywności, czy rozwijanie skutecznej komunikacji.

Zajęcia większości osób przypadły do gustu:

W tym tygodniu odbywają się szkolenia “Przystanek WTZ” Na tych zajęciach dowiadujemy się wiele ciekawych i przydatnych rzeczy, które mogą być potrzebne w przyszłości. Każdego dnia jest omawiany inny temat zajęć.

Jarosław, Uczestnik WTZ na Ławicy

Samochodem pojechaliśmy na miejsce zajęć, na miejscu byli uczestnicy WTZ z Miastkowskiej i Świętojańskiej.
Zajęcia były zróżnicowane. Na kartkach napisaliśmy swoje imię i nazwisko. W czasie słuchania zajęć pisaliśmy co lubimy.
Można było napić się kawy lub herbaty, a po skończonych zajęciach był obiad. Po posiłku podpisaliśmy listy obecności i udaliśmy się do samochodu, którzy przywiózł nas do WTZ.

Maciej, Uczestnik WTZ na Ławicy