Zgodnie z wieloletnią warsztatową tradycją na tydzień przed Bożym Narodzeniem wszyscy na chwilę porzucamy szał przedświątecznych przygotowań, aby spotkać się na wspólnym Opłatku organizowanym w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Tegoroczną uroczystość wigilijną rozpoczęliśmy jasełkami “Narodziny”, przywołując w niecodziennej, współczesnej oprawie historię Narodzenia Pana. Nad przedstawieniem podopieczni i terapeutki pracowali od wielu miesięcy i każdy z trzydziestu uczestników Warsztatów na Ławicy wziął udział w nagraniach. Po wzruszającym występie przyszedł czas na powitanie gości i składanie życzeń.

W tym roku nasze spotkanie, poza rodzicami i opiekunami, swoją obecnością uświetnili: ks. proboszcz parafii Objawienia Pańskiego Sebastian Kujawa, z-ca dyrektora MOPR Anna Krakowska, kierownik Sekcji ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych Małgorzata Trzebna, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami (ZSS) Dorota Potejko, dyrektor Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Andrzej Baehr, doktor Beata Ziemska.

Po oficjalnej części rozpoczęła się wspólna wieczerza, a na warsztatowym kiermaszu można było zakupić wykonane przez podopiecznych prace. Uroczystość zwieńczyło rozstrzygnięcie konkursu na wykonanego wspólnie z rodziną Anioła świątecznego i wręczenie prezentów.