W piątkowe popołudnie, 9 grudnia, odbyło się warsztatowe Spotkanie Opłatkowe na Ławicy. Było to pierwsze po dwuletniej przerwie wspólne spotkanie Kadry, Uczestników wraz z Rodzinami i bliskimi, oraz zaproszonymi gośćmi i przyjaciółmi naszej placówki.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęło powitanie gości przez panią Kierownik i prezentacja przygotowanego filmu. Tym razem były to wypowiedzi Uczestników, dotyczące przeżywania i rozumienia Świąt Bożego Narodzenia, każdy miał okazję zobaczyć i usłyszeć swoją wypowiedź – nagrane zostały także życzenia dla wszystkich zgromadzonych.

Po projekcji filmu przyszedł czas na Ewangelię oraz oficjalne życzenia od p. Andrzeja Baehra, Dyrektora Zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.

Po oficjalnej części wszyscy zasiedli do wspólnego stołu Wigilijnego. Można było również zaopatrzyć się w wykonane w trakcie zajęć upominki świąteczne na warsztatowym Kiermaszu. Pojawił się Gwiazdor, by obradować wszystkich prezentami, rozstrzygnięty też został świąteczny konkurs. W tym roku wybieraliśmy najpiękniejszy z wykonanych przez Uczestników z Rodzinami łańcuch.

Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

W dniu 9 grudnia odbyła się tradycyjna wigilia warsztatowa po dwóch latach przerwy. Spotkanie przedświątecznie otworzyła pani kierownik, witając wszystkich przybyłych Uczestników z rodzinami oraz przedstawicieli Kawalerów Maltańskich. Na początku był puszczony film z przesłaniem, gdzie były wypowiedzi każdego Uczestnika – czym są dla niego Święta Bożego Narodzenia. Oprócz tego był kiermasz i konkurs na najpiękniejszy łańcuch.
Najlepszym punktem imprezy był Gwiazdor, który rozdawał prezenty ekipie. Jeśli chodzi o Gwiazdora, to była niezła frajda i radocha. Ponad to było dużo smakołyków i ciast. Mi najbardziej smakował jabłecznik, który przyniosła mama koleżanki, z którą jestem w grupie.
Bardzo zadowolony i szczęśliwy wróciłem z Wigilii do domu. Ogólnie było odjazdowo i fajnie.

Jarosław, Uczestnik WTZ na Ławicy