Po długiej przerwie udało nam się w końcu ponownie odwiedzić Arboretum Kórnickie. Wyprawa połączona była z rejsem statkiem po Jeziorze Kórnickim i obiadem oraz deserem w fantastycznej “Tawernie pod Żaglami”.

Udało nam się, co prawda, załapać tylko na kilka ostatnich kwitnących magnolii – ale w pełnym sezonie były lilaki, które zachwycały wszystkimi kolorami tęczy.

Dnia 25 maja 2023r zebraliśmy się na Dworcu Rondo Rataje – koledzy, koleżanki i Kadra WTZ. Po przyjeździe do Kórnika poszliśmy na Rynek, usiedliśmy na ławkach by zjeść kanapki. Po posiłku zwiedziliśmy Kościół, a później ruszyliśmy do Arboretum Kórnickiego.
W Arboretum widzieliśmy magnolie, azalie – różne różaneczniki, tulipanowce, wrzosowce, drzewa iglaste i liściaste, a także różne krzewy.
Po wyjściu z Arboretum udaliśmy się do kawiarni na lody, a stamtąd na rejs statkiem pływającym po Jeziorze Kórnickim. Po dopłynięciu na drugi brzeg jeziora udaliśmy się do restauracji na obiad i niespodziewany deser. Po posiłku udaliśmy się promenadą wzdłuż jeziora, odpoczęliśmy i wypiliśmy sok w kawiarni a po wypiciu soku udaliśmy się na przystanek autobusowy, gdzie wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do Poznania.

Maciej, WTZ Ławica

“Szliśmy do Arboretum i oglądaliśmy tam różne rośliny. Po spacerze były lody i kawa, po kawie rejs statkiem po jeziorze Kórnickim, a po przepłynięciu statkiem byliśmy na obiedzie i lodach.
Potem był spacer dookoła jeziora, kupiliśmy sobie soki.
Bardzo mi się podobała ta wycieczka. Widziałem magnolie i krzewy różane, cis pospolity i była też jabłoń! Widziałem również Zamek Kórnicki.”

Jak zwykle zapraszamy też na pełną fotorelację na naszym Facebooku!