Przeciągająca się sytuacja pandemiczna w Polsce, okazjonalnie zmuszająca nas do pozostawania dłużej we własnych czterech ścianach i pracy zdalnej – poprzez połączenia telefoniczne, komunikatory czy wideokonferencje – równie ciężko waży na naszych możliwościach aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym istotniejsze jest więc, by postarać się złapać nieco słońca i jak najlepiej korzystać z czasu, który spędzamy na świeżym powietrzu 🙂

Z naszej strony, jest kilka mniej lub bardziej znanych miejsc spacerowych w Poznaniu i okolicach, które w miarę możliwości odwiedzamy z Uczestnikami naszych WTZ…

To, które odwiedzamy najczęściej wszyscy już znają i nie trzeba nic więcej dodawać. Zdjęcia z naszych spacerów po Lasku Marcelińskim pojawiały się na stronie już nie raz.

Jeśli mamy możliwość pojechać nieco dalej, przyjemny spacer można odbyć również w parku Szachty w dolinie Strumienia Junikowskiego. Teren wokół stawów-glinianek (które od dawna, jeszcze “na dziko” odwiedzało wielu Poznaniaków 🙂 ) został pięknie zagospodarowany, powstała ścieżka przyrodnicza, po drodze można przysiąść na rozsianych wzdłuż alejek ławkach – a także wspiąć się na wieżę widokową.

Mówiąc o popularnych Poznańskich trasach spacerowych, oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Cytadeli. Tutaj mamy okazję obcować nie tylko z przyrodą – zarówno po prostu zieloną jak i kwiecistą (w odpowiednich porach roku) na przykład w Rosarium czy ogrodach kwiatowych – ale także sztuką i historią, dzięki ozdabiającym park rzeźbom i Muzeum Uzbrojenia (choć na ten moment zobaczyć możemy tylko pojazdy ustawione na zewnątrz).

Ostatnim miejscem, jakie ostatnio poznaliśmy – był Park i Ścieżka Spacerowa w Przeźmierowie. Położona w lasku na południowo-zachodnim krańcu miejscowości i zdecydowanie najmniej uczęszczana z dotychczas wymienionych miejsc Ścieżka Spacerowa jest, podobnie jak ta nad Szachtami, opatrzona tablicami edukacyjnymi oraz pozwalającymi na odpoczynek ławeczkami. Jest tu jednak sporo więcej lasu, niż nad wspomnianymi jeziorami.

Wszystkie te miejsca serdecznie polecamy na aktywny wypoczynek i zachęcamy, zwłaszcza przy coraz częściej pojawiającym się słońcu, do korzystania z pogody na świeżym powietrzu!