Kalendarz adwentowy ma wyjątkową historię. Jego tradycja jest znana 
i pielęgnowana w wielu krajach na całym świecie głównie w rodzinach chrześcijańskich. Kalendarz adwentowy wprowadza nas dzień po dniu w magiczny nastrój świąt. A czymże on jest?

Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł narodził się już w XIX wieku w Niemczech.

W wielu domach przygotowuje się go samodzielnie i taki kalendarz jest po prostu bezcenny. Raduje zarówno tych, którzy go tworzą, jak i tych, którym służy jako zegar odmierzający czas do Wigilii Bożego Narodzenia. Przyjmuje także postać opowieści, historii biblijnych czytanych wspólnie przez 24 dni bądź śpiewania kolęd i pastorałek w oczekiwaniu na przyjście Pana. Nierzadko towarzyszy temu magiczna aura, zapach ciasteczek piernikowych. Niezależnie od wybranego sposobu niewątpliwie tradycja kalendarza adwentowego jest wyjątkowa i nic dziwnego, że przetrwała już setki lat.

Uczestnicy Warsztatów od 1 grudnia również odliczają czas do Świąt Bożego Narodzenia z piernikowym kalendarzem adwentowym przygotowanym w pracowni gospodarstwa domowego.

Mamy nadzieję, że każde otwarte okienko sprawi Wam dużo radości.