21 lutego 2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Święto to postanowiliśmy powiązać ze wspomnieniami uczestników z naszych wypraw. Zapytaliśmy ich, którą z wycieczek turystycznych, organizowaną przez terapeutów z Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Świętojańskiej, miło wspominają? Można było również napisać o swojej wycieczce marzeń.

Karolina napisała dwa krótkie opowiadania na temat wycieczki marzeń, którą chciałaby w przyszłości zrealizować.

„Moją wymarzoną wycieczką jest wyjechać do Rzymu. Chciałabym pojechać z moim chłopakiem Darkiem albo z moją mamą. Chciałabym zobaczyć się z Papieżem Franciszkiem, pozwiedzać Rzym i do Wenecji popłynąć gondolą”

„Moją wymarzoną wycieczką jest też pojechanie do Francji, do mojej kuzynki, która tam mieszka. Chciałabym pojechać do Paryża i pójść zobaczyć wieżę Eiffla, pozwiedzać miasto. Z moją koleżanką Moniką razem byśmy pozwiedzali Paryż i całą Francję”.

Michał miło wspomina wycieczkę do straży pożarnej.

„Najbardziej podobała mi się wycieczka do straży pożarnej. Strażacy oprowadzali nas po remizie strażackiej. Pokazali nam sprzęty strażackie do gaszenia pożarów. Można było przymierzać różnego rodzaju kombinezony. Strażacy pokazali nam jak się zjeżdża na rurze strażackiej, pokazali nam jak gasi się pożar wężem strażackim. Wycieczka podobała mi się, było fajnie”

Natomiast Krzysztof opisał swoje wrażenia z wycieczki do Gdańska, na której byliśmy całkiem niedawno. Załączyliśmy zdjęcia jego opowiadania.

Mamy nadzieję, że wkrótce będzie można organizować kolejne wyprawy dla naszych uczestników i choć w części spełniać ich turystyczne marzenia.