W pracowni umiejętności społecznych przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące emocji i nastrojów. Budowanie dobrych relacji z innymi jest  bardzo ważne, dlatego też porozmawialiśmy na temat dobrych emocji – co nas rozwesela, z czym się dobrze czujemy, a jakie sytuacje przysparzają przykrości?

Spróbowaliśmy także opisać i nazwać różne towarzyszące nam nastroje oraz zaprezentować je w formie graficznej. Każdy uczestnik stworzył w edytorze tekstu swój własny kalendarz, w którym codziennie zamieszcza emotikonkę odczuwanego nastroju. Oprócz nauki tworzenia tabelki w edytorze tekstu, każdy uczestnik miał za zadanie poszukać w internecie emotikonek związanych z różnymi nastrojami, wydrukować je i umieścić w swoim kalendarzu. Jak się okazało, każdy z uczestników pokazał swoją kreatywność i zaangażowanie w dojściu do celu.

Ponadto na grudzień zaprojektowaliśmy coś w rodzaju kalendarza adwentowego w formie własnoręcznie narysowanej choinki, na której każdego dnia doklejana jest symboliczna papierowa ozdoba z cyfrą z kalendarza. Zabawa jest okazją na utrwalenie znajomości liczb, ale także rozwija zdolność kojarzenia 😉