Poza zajęciami w poszczególnych pracowniach, każdy z uczestników bierze udział w zajęciach ruchowych prowadzonych przez fizjoterapeutę, w specjalnie do tego przystosowanej sali gimnastycznej .Każdy uczestnik  ma indywidualny program usprawniania ruchowego, opracowany przez fizjoterapeutę , z uwzględnieniem zaleceń i orzeczeń lekarskich. Ma to na celu uaktywnienie fizyczne, poprawę ogólnej sprawności fizycznej, poprawę koordynacji ruchowej, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, redukcję nadmiernej masy ciała, utrzymanie i wzmocnienie siły mięśniowej, zachowanie prawidłowego zakresu ruchu w stawach, likwidacje przykurczy.   Ze względu na dużą różnorodność dysfunkcji ruchowych przeprowadzane są następujące ćwiczenia: ćwiczenia na sprzęcie rehabilitacyjnym, ćwiczenia ogólnie rozwijające i wzmacniające mięśnie, ćwiczenia korekcyjne, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, ćwiczenia indywidualne dostosowane do potrzeb uczestnika.

Do dyspozycji uczestników w sali rehabilitacyjnej dostępne są  między innymi rowery treningowe, steper, bieżnia, materace, drabinki, stół terapeutyczny do ćwiczeń manualnych, stół do tenisa stołowego, piłki gimnastyczne.

Pracownia w WTZ przy ul. Miastkowskiej:

 

 

“Na Sali gimnastycznej odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego  mające na celu poprawę i utrzymanie naszej sprawności fizycznej oraz polepszenia naszego stanu zdrowia. Liczne gry, zabawy, dostępny na Sali sprzęt treningowy, z którego możemy do woli korzystać dostarczają nam  dużo radości i satysfakcji. Kiedy dopisuje pogoda chętnie wychodzimy na spacery po najbliższej okolicy. Uczymy się również zasad zdrowej rywalizacji rozgrywając mecze piłkarskie, przygotowujemy się również do corocznego spotkania w Puszczykowie na zawodach Malta Strong.”

Łukasz, uczestnik zajęć w WTZ “Pomoc Maltańska” przy ul. Miastkowskiej

Pracownia w WTZ przy ul. Świętojańskiej:

„Na sali gimnastycznej lubię grać w piłkę nożną, lubię też rozgrzewki przed meczem. Przychodzę tutaj, żeby być zdrowym i silnym, żeby być wysportowanym. Mamy też słuchać pana Andrzeja, jakie ćwiczenia mamy zrobić.”

Michał, uczestnik zajęć w WTZ “Pomoc Maltańska” przy ul. Świętojańskiej