Mamy za sobą kolejną udaną wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą. Tym razem udaliśmy się do wielkopolskiego miasteczka o nazwie Śmigiel i do „Starej Chaty u Kowola” w miejscowości Kluczewo.

Pogodę mieliśmy piękną, co wpłynęło na nasze pozytywne wrażenia z wyjazdu. Najpierw odwiedziliśmy dwa historyczne wiatraki stojące na obrzeżu Śmigla i zjedliśmy plenerowe śniadanie w ich pobliżu. Następnie udaliśmy się na ryneczek Śmigla, gdzie podziwialiśmy kolorowe kamieniczki i zadbane centrum miasteczka. Kolejną atrakcją był wyjazd do niedaleko położonego Kluczewa, w którym czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla, przejazd traktorem do pobliskiej wieży widokowej o wysokości 30 metrów. I na koniec niesamowite emocje związane z pokazem wykucia podkowy w kuźni kowala, który z humorem i pasją opowiadał o swoim zawodzie. Była również okazja do kontaktu z wiejskimi zwierzętami. Nasi uczestnicy byli niezwykle szczęśliwi, mogąc pogłaskać małe kotki, kozy, króliki i zobaczyć życie w wiejskiej zagrodzie. Cieszymy się, że wrażenia z wycieczki były dla wszystkich bardzo pozytywne 😊

Oto kilka opinii naszych uczestników:

Ania

„Najbardziej spodobały mi się rynek w Śmiglu i miasteczko, ściana z rysunkiem oraz wiatraki. U pana kowala podobało mi się: ognisko, przejażdżka traktorem oraz zajęcia z panem kowalem były super i śmieszne np. miał przyrządy, co dostał, jak miał 4 lata.”

Olga „Najbardziej podobały mi się z wycieczki: jazda traktorem, atmosfera wycieczki, ognisko. Podobało mi się też głaskanie małego kotka, królika i trzymanie ich na kolanach.”

Andrzej „Na wycieczce najbardziej podobał mi się stary rynek w Śmiglu, jedzenie drożdżówek i picie kawy, jazda traktorem, kucie podkowy dla konia. Podobały mi się też koty małe i duże, krówki, kozy. To była super wycieczka”

Michał „Najbardziej podobały mi się zwierzęta, ognisko z kiełbaskami, wchodzenie na wieżę widokową. Fajne było też to, że jechaliśmy wozem, który ciągnął traktor Ursus 336c. Wycieczka była udana.”

Marta „Najbardziej na wycieczce podobało mi się: pokaz wykuwania podkowy przez kowala, pieczenie kiełbasek na ognisku, przejażdżka traktorem, trzymanie małego królika, z wycieczki jestem bardzo zadowolona.”