Pierwsze tak gwałtowne tegoroczne ocieplenie wiosenne zachęciło nas do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Miejsca wyjątkowo uroczego, pełnego różnych ciekawych alejek, z mnóstwem egzotycznych krzewów i drzew.

W trakcie zwiedzania nie odmówiliśmy sobie kawy i czegoś słodkiego 😉. Wyprawę urozmaiciło wchodzenie na małe skałki, pośród strumyczków. Niektórzy uczestnicy, jak się okazało, byli tu pierwszy raz. Po wycieczce zapytaliśmy, jakie mieli wrażenia.

Marta

„W ogrodzie botanicznym podobały mi się różnego koloru kwiaty, drzewa, fontanna z figurką która była na środku ogrodu, ścieżka przez którą przechodziliśmy łuk, który był pokryty zielonym krzakiem, staw na którym było słychać rechot żab, budynek w którym odbywały się różne koncerty. Warto pojechać do ogrodu botanicznego.”

Jakub

„W ogrodzie botanicznym podobało mi się różne kwiaty i drzewa koloru z fontannami i z figurą jakieś baletnicy ścieżka, i góry po której chodziliśmy czuć buło jak w Kudowie zdrój czy w Zakopanym było widać ryby rechot żabek i śpiew ptaków oraz latających pszczół i owadów. Byliśmy w  budynku w którym ogółem odbywały się koncerty i wiele innych rzeczy. Fajne było to, że można też odpocząć i wypić kawę oraz zjeść coś słodkiego lub usiąść na świeżym powietrzu na ławeczce. Polecam wybrać się do ogrodu botanicznego bo ogółem naprawdę warto.”