Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy zrealizować pomysł, który rozważaliśmy od dłuższego czasu – a więc wycieczkę do Poznańskiego ZOO. Nieco się tutaj zmieniło od naszej ostatniej wizyty – niestety nie odwiedzimy już motylarni 🙁 – niemniej atrakcji starczyło nadal na więcej czasu, niż mieliśmy.

Zbiórka była na dworcu “Maltanki”. Kiedy czekaliśmy na pociąg pan Arek poszedł do kasy kupić bilety. (…)
Udaliśmy się alejkami prowadzącymi między klatkami dla zwierząt, były tam tygrysy, lwy, bociany, lemury czy ptactwo egzotyczne takie jak: marabuty. Zwiedzaliśmy również słoniarnię, żyrafiarnię, wielbądziarnię, niedźwiedziarnię. W końcu poszliśmy na przystanek Pelikany, gdzie kilka osób wsiadło do kolejki, a pozostali udali się dalej alejkami pieszo do wyjścia z Nowego Zoo.
Bardzo polecam zwiedzanie Nowego Zoo wszystkim
.

Maciej, Uczestnik WTZ

W dniu 11 sierpnia, to była środa, wybraliśmy się do Zoo. Były tam przepiękne zwierzęta: lemury, flamingi, czaple, lwy czy tygrysy. Jechaliśmy też kolejką Maltanka, wąskotorówką.

Arkadiusz, Uczestnik WTZ

Bardzo podobał mi się przejazd kolejką, bo było tak fajnie. Przejeżdżaliśmy nad jeziorem i w lesie, aż do przystanku. W Zoo również mi się podobało, były tam słonie, flamingi, małpy, bociany, lwy i tygrysy. No i byłam tam razem z koleżankami i kolegami.

Agnieszka, Uczestniczka WTZ