Dziś przypada Dzień Czarnego Kota. A że nasi drodzy uczestnicy są właścicielami tych sympatycznych czworonogów, z tej okazji zapytaliśmy ich o zabawną historyjkę związaną z kotem. Swoje przemyślenia napisali nie tylko posiadacze czarnych kotów, ale posiadacze kotów różnej maści.

Zuza napisała: „Moja kotka Lady lubi ze mną spać w nocy, a w dzień bawić się myszką. Jak ja jej rzucam myszkę, to mi przynosi, żeby jej dalej rzucać i lubi do mnie przychodzić. Jak siedzę na fotelu, chce, żeby ją głaskać, wtedy mruczy. Potem zasypia koło mnie i sama lubi z myszką się bawić, podrzuca ją sobie do góry. Nosi ją w pyszczku, biega z piłkami, bardzo lubi nimi się bawić, jakby rozgrywała mecz. Lubi też leżeć na parapecie, patrzeć przez okno. Jak jest słońce, to na nim się wygrzewa. Lubi do wchodzić do szafy i tam leżeć. W łazience najczęściej leży w wannie albo w umywalce. Mam moją kotkę Lady już 2,5 miesiąca. Jest ona po prostu superkotką.” 

Piotr napisał tak… „Z okazji ‘Dnia Czarnego Kota’ chciałbym napisać parę słów o moich kotach. Mam dwa koty, które mają po 14 lat. Jeden jest rudy i jest rasy pers, ma na imię Tymoteusz, a ja nazywam go Tymciem. Drugi kot jest cały biały, rasy exotyk, ma na imię Amadeusz. Koty jedzą mokrą i suchą karmę oraz piją wodę. Bardzo kocham moje zwierzaki i lubię się z nimi bawić. Tymek lubi odpoczywać, leżąc na dywanie brzuchem do góry. Moje koty są spokojne i cierpliwe”.

Opowieść Kuby: „Rok temu przyszła do nas kotka. Na początku myśleliśmy, że to kocur, ale jak się okazało, była to ciężarna kotka. Urodziła nam 6 kociąt – 3 dziewczynki i 3 chłopców. Kiedy nasze maleństwa podrosły dla czterech z nich poszukaliśmy nowych domów. Z nami pozostał Elwis, Melek i Miśka. Nasze koty są cudowne, uwielbiają łapać myszy, skakać po drzewach. Melek lubi obserwować pszczoły i motyle oraz pomagać w ogrodzie? Elwis jest miłośnikiem samochodów, lubi na nich spać. Miśka to sprytna kotka, lubi polować na myszki i ptaki.”

Krzysztof napisał krótką historię o kocie swojego przyjaciela „Mój przyjaciel ma kota o imieniu Leon. Jest to kot orientalny. Ma zielone oczy, sierść szarą, pręgowaną. Jest kotem bardzo ruchliwym, ciekawskim oraz wyjątkowo towarzyskim. Lubi bawić się swoimi zabawkami. Większość dnia przesypia na parapecie okna, gdzie lubi się wygrzewać w promieniach słońca. Kot ten jest mocno przywiązany do swojego właściciela.”

Oprócz opowiadań nasi uczestnicy podzielili się uroczymi zdjęciami swoich pupili, niekoniecznie czarnych ? Samuel przedstawia Państwu kota zwanego „Panterą”, Balbina trzyma w rękach Łatkę, kotek Lady od Zuzy pozuje w umywalce, a Tymoteusz (rudy) i Amadeusz (biały) to ulubione koty perskie Piotra. Krzysztof prezentuje kocie wdzięki szarego kota Leona. Andrzej przedstawia kota o imieniu Kitka.

Gdy patrzymy na wszystkie zaprezentowane kociaki ze swoimi właścicielami, przychodzi na myśl refleksja, że zwierzęta w życiu człowieka są bardzo potrzebne i niewątpliwie wszyscy nasi Uczestnicy kochają swoich czworonożnych przyjaciół.